При престрелка на граничен пункт, ранет полицаец

Како што пренесува српски Блиц, при престрелка на граничниот пункт Медраре, меѓу Србија и Косово, денеска е ранет српски полицаец во пределот на главата.

Како што пишуваат од српскиот медиум, истрелот дошол од косовската страна на границата.

Триесетгодишниот полицаец е ранет околу три часот изутринава.

Тој бил реанимиран во локалната болница, а потоа во тешка состојба со хеликоптер е префрлен во Берлград.

Се претпоставува дека напаѓачите биле дрвокрадци.

28.08.2014 - 10:25
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега