Убиецот на Тијана во затворот ужива како во хотел

Драган Џуриќ, 34-годишниот месар од Суботица кој ја уби Тијана и го зави регионот во црно, во затворот во Белград е како во хотел. 

- Само лежи и спие. Многу малку се движи. Напор дава само кога се врти од една на друга страна на креветот. Пред неговата ќелија постојано седи стражар кој го чува, вели извор за српскиот Ало.

Џуриќ ќе го надгледуваат тим од психијатри и психолози кои ќе утврдуваат дали бил непресметлив за време на убиството.

21.08.2014 - 09:54
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега