Балканот во шок! - снаа се заљубила во свекрвата, сопрузите завршиле на психијатар!

Босанката Велида Х. инаку примерна сопруга и мајка на три деца, минатиот месец го напуштила семејството бидејќи се заљубила во сопствената свекрва, 62-годишната Наида (62). Како што пишуваат босанските медиуми, меѓусебно двете гаеле лажен однос, при што нивните сопрузи завршиле на психијатар! 

- Кога отидов да ги нахранам кучињата слушнав цмокање позади куќата. Се притаив, а жените разговараа: Жено, драга, машкиве не знаат ништо за купувањето. Зошто некој би одел во шопинг без пари – му објаснил вознемирениот Аднан, сопруг на Велида, на новинарот на порталот Сараево365, кој кога ги препознал гласовите паднал во несвест.

Валида била многу блиска со свекрвата од почетокот на бракот, но никој не помислувал дека оваа интимност ќе заврши во кревет. Односот помеѓу Валида и нејзиниот сопруг Аднан (43) постепено се ладел, а исто се случувало и меѓу бабата и дедото Мустафа. Утредента жените сè признале. Сопругот и дедото сега се на психотерапија, децата седат дома, а заљубениот пар наводно, изнајмил стан во Сараево.

 

20.08.2014 - 13:30
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега