ВИДЕО: Во Хрватска пристигнува циклон, погледнете како ја поплави Италија

Европскиот метеоролошки сервис Метеоаларм за утре најави портокалово, второ највисоко предупредување за обилни врнежи и грмотевици, за централните делови на Хрватска и цел Јадран.

Можно е уште денеска во најзападните делови на Хрватска, посебно во подрачјето на Рјека, да почнат дождови и грмотевици.

Ноќеска кон истокот на Хрватска доаѓа циклон кој се формирал над северозападна Италија и донел обилен дожд и формирање на торнада.

 

 

20.08.2014 - 12:22
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега