19 годишна Албанка победи на "Гласот на Италија"

19-годишната Албанката Елхаида Дани која по потекло од северниот албански град Скадар,  е победник на шоутона млади таленти “The Voice of Italy’ или Гласот на Италија каде освоила дури 71 процент од гласовите.

Таа ја воодушевила публиката со изведбата на легендарната песна на Витни Хјустон „I Will Always Love You”.

 Во вториот дел од финалната вечер таа заедно со нејзниот тренер познатиот италијански кантавтор Riccardo Cocciante имале фантастиен настап со италијанска балада.

ФОТО: Алсат

најчитано сега