"Видов како паѓа, беше ужасно" - студентка се самоуби во Белград

Дваесет и девет годишната студентка Андријана П. денес извршила самоубиство скокајќи од третиот кат од пожарникарските скали во студентскиот град во Нов Белград.

-Поминував во близина на скалите и махинално погледнав нагоре. Одеднаш видов девојка како скока од третиот кат. Беше ужасно, не можев да верувам што се случило. Девојката едвај даваше знаци на живот. Веднаш повикав Брза помош, но за жал таа набрзо почина, вели вознемирениот очевидец.

За жал, лекарските екипи можеле само да констатираат смрт.

29.07.2014 - 16:27
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега