Затвореник избодел двајца во затворот Идризово

Утрово во 10 часот во ходникот во полуотворениот оддел во затворот Идризово, осуденикот Земри Р. со нож ги нападнал осудениците Фатон Ајдини и Мирсад Демировски.

Двајцата осуденици се здобиле со убодни рани и се итно пренесени во Ургентниот центар во Скопје.

ФОТО: Алфа

најчитано сега