Струмичанец го ограбил човекот кој му дал кров над глава

31 годишниот Е.Н од Струмица, кривично ќе одговара за кражба, откако украл злато од својот газда.

Од МВР информираат дека во текот на февруари годинава, струмичанецот, од куќата на Д.Н, во која живеел како потстанар украл златен накит во вредност од околу 40.000 денари.

најчитано сега