Ново сомнително писмо испратено до претседателот Обама

До Белата куќа било испратено писмо што содржело рицин кое наликувало на двете писма со остатоци од рицин, испратени до градоначалникот на Њујорк.

Писмото, адресирано до претседателот Барак Обама, било испратено од Спокејн, државата Вашингтон.

Во врска со писмото полицијата веднаш започнала истрага и бил уапсен еден маж.

најчитано сега