Туристите тргнаа за Грција - еве колку се чека на Богородица

На граничниот премин Богородица патничките возила за излез од државата се задржуваат околу 30 минути, информира АМСМ.

На останатите гранични премини има зголемена фреквенција на возила, но нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Напомена дека оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

За влез во Грција преку Богородица, кај грчките служби, според патници кои утрово патувале кај јужниот сосед се чека и повеќе од еден час.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

19.07.2014 - 11:05
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега