Трагедија во Битола: 22 годишно момче почина играјќи кошарка

Трагедија ја потресе Битола кога 22-годишно момче почина додека играше кошаркарски натпревар.

Се работи за младото момче Д.П. на кое му се слошило додека играл кошаркарски натпревар во селото Кукуречани. 

За жал, кога момчето било донесено во болница докторите не можеле да направат ништо освен да ја констатираат смртта.

Телото на момчето е предадено на обдукција.

најчитано сега