Груевски ќе отвори уште едно игралиште

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе присуствува на пуштање во употреба на повеќенаменско игралиште во Драчево во рамките на ОУ „Св. Климент Охридски“. На настанот ќе присуствуваат и градоначалникот на општина Кисела Вода, Билјана Беличанец-Алексиќ и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески.

Почетокот на настанот е закажан за 11:30 часот.

 

09.07.2014 - 10:47
Фото: 
Влада.мк
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега