Неколку скопски населби во понеделник без струја

Како што информираат од регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЕВН Македонија АД ,дека на ден 07.07.2014 ( понеделник ) без електрична енергија ќе останат следниве општини:

* во периодот од 09.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од ул. Диме Мечето и улица Волт Дизни . ( општина Шуто Оризари

* во време од 07.30 до 12.00 часот, корисниците од село Батинци, улици 6, 7, и 8 во населба Љубош (општина Студеничани)

04.07.2014 - 20:05
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега