Гледајте филм од автомобил во скопскиот Градски парк

 

Проекција на филм на отворено. Ова е најновото изненадување кое фестивалот „Pop Up” им го подготвува на скопјани. На паркингот меѓу Градскиот парк и хотелот „Алексадар Палас“ вечерва во 20 часот ќе се прикажува филмот „Gran Torinoво режија на Клинт Иствуд, кој ќе можете да го гледате од вашите автомобили.

Идејата на Pop Up Cinema кој се одржува летово на различни локации низ Скопје, е да проектира филмски продукции кои промовираат различност, пријателство и толеранција.

 

Автокиното се одржува на неконвенционални локации низ главниот град.

02.07.2014 - 13:40
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега