Се збеснал што го сопреле: Притвор за скопјанецот кој нападна полицаец

 

Кривична пријава и 30 дневен притвор си заработи 45 годишниот скопјанец Ѓ.З. кој пред два дена нападна полициски службеник,

Според информациите од МВР, инцидентот се случил пред два дена на автопатот Велес-Скопје, кога полициски службеници сопреле автомобил „Мерцедес“ зад чиј волан бил Ѓ.З. Тие му побарале документи, но скопјанецот излегол од автомобилот, почнал да ги навредува и нападнал еден од нив.

Полицаецот заработил видлива повреда.

 

 

02.07.2014 - 13:17
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега