Кој краде тој оди во затвор - полицијата ги улови скопјаните Баки и Мирче

 

Скопската полиција во неделата уловила две лица кои се барале за издржување затворска казна. 

Уапсен бил 32 годишниот Мирче И. од Скопје, кој треба да одржи казна затвор од 1 година поради сторена тешка кражба. Скопјанецот бил пренесен во Идризово.

Скопската полиција го уапсила и35 годишниот скопјанец Баки Ш. кој треба да одлежи казна затвор од три месеци поради сторена кражба. Тој бил спроведен во Затвор-Скопје.

 

02.07.2014 - 13:10
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега