ВИДЕО: Американците покажаа како се изведува слободен удар

 

САД имаше голема шанса да израмни во финишот на дуелот со Белгија . При резултат 2-1 американците изведоа слободен удар. воиграна варијанта која започна од Бредли со кратко додавање до Грин на десната страна. Грин зад одбраната го пронаоѓа во идеална позиција Демпси но Куртоа маестрално брани и нема израмнување и пенали. 

Ова е најдобро изведениот слободен удар на Мундијалот.
02.07.2014 - 11:58
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега