И пришол од зад грб и ја ограбил - битолчанка остана без евра, долари и денари

Вчера во 03 часот и 30 минути на улицата „Стерјо Георгиев- Џоџа“ во Битола, непознат сторител ограбил 54-годишна жена.

Насилникот и пришол на битолчанката К.Ш. и и одзел чанта со 550 евра, 100 американски долари, 4.000 денари, мобилен телефон и лични документи.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

ФОТО: Попара

најчитано сега