ВИДЕО: Еве како изгледа читањето на мисли

Погледнете какво искуство имаа девојките на Венис Бич. Имено, нив им приоѓаше дечко со молба да замислат број од 1 до 100.

"Најпрво јас ќе напишам број за кој мислам дека ќе го замислиш, а потоа ти замисли еден број. Ако го погодам, ќе ме бакнеш, ако не, можеш да ми мавнеш шамар", гласи упатството.

Секако, тој го погоди секој број! Погледнете во видеото и како...

А, ако ве интересира како го прави ова, ќе ви откриеме - додека се прави дека со едната рака го запишува бројот на лист хартија, тој всушност не пишува ништо. Кога девојката ќе го изговори бројот, тој на брзина го пишуваа со парче мина која му е залепена на врвот на прстот од раката со која го држи листот.

30.06.2014 - 17:42
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега