Рецепт: Брзи мини пирошки

Вкусен и многу лесен рецепт!
1. Во длабок сад најпрво ги матиме трите јајца.
2. Потоа го додаваме сирењето претходно добро изгмечено, ставаме малку сол, половина лажичка сода бикарбона, како и брашното помешано со пецивото.
3. Го замесуваме тестото.
4. Откако добро ќе се измеси, го сучеме додека добие дебелина од 1 см.
5. Од расуканото тесто сечеме ленти.
6. Потоа, на добро загреано масло ги пржиме мини пирошките.

28.06.2014 - 15:46
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега