Денеска започнува изградбата на првите куќи по поплавите во Србија

Од денеска започнува изградбата на првите куќи кои беа уништени во поплавите кои ја зафатија Србија, а парите за нивната изградба се обезбедни од донации, изјавија од српската Канцеларија за обнова и помош на поплавените подрачја.

Амбасадорот на САД во Србија, Мајкл Кирби изјави дека американската влада дополнително обезбедила 1,5 милиони долари помош за загрозеното население, со што се доаѓа до бројката од 2 милиони долари кои на загрозените е донирана од страна на САД.

28.06.2014 - 12:32
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега