Несреќа во Прилеп: Прегазен пензионер, возачот избегал

На 19.02.2024 во 10.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Беровска“ во Прилеп, патничко возило удрило во пешакот Д.Ч.(75) од Прилеп и го напуштило местото.

-Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница Прилеп, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

20.02.2024 - 16:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега