Несекојдневен тренинг: Ѓоковиќ турка луксузно „Porsche 911 GT3“ (ВИДЕО)

Неодамнешниот освојувач на Вимблдон и сопственик на 21 Гренд слем титула, Новак Ѓоковиќ, моментално престојува во Црна Гора каде се подготвува за претстојните предизвици, а на социјалните мрежи се појави интересно видео на кое се гледа колку тенисерот е силен.

На снимката се гледа како Новак, без дополнителна помош, турка луксузен автомобил „Porsche 911 GT3“ кој тежи повеќе од 1,5 тон, а неговата цена изнесува околу 170.000 евра.

Српскиот тенисер очигледно со полна пареа се подготвува за завршницата на сезоната во која со евентуалното освојување на УС Опен би можел да го достигне Рафаел Надал по бројот на најпрестижни титули.

Меѓутоа, сè уште не е познато дали на Ѓоковиќ ќе му биде дозволен влез во САД со оглед на тоа што не е вакциниран против коронавирус.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sportmaniak (@sportmaniak__)

08.08.2022 - 17:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега