Нема посилен народен лек од ова: Го чисти црниот дроб и запушените артерии, го зајакнува имунитетот до максимум!

Главната цел на еликсирот е да се третираат и да се спречат запушените артерии (атеросклероза), да се регулираат покачени масти во крвта, да се спречи замор, да се третираат инфекции и настинки, интензивно да се зајакне имунолошкиот систем и да се исчисти црниот дроб. Во германската народна медицина, овој лек се користи уште од античко време, и ќе им користи на сите. Овој еликсир го обновува телото од глава до пети.

Состојки:

4 поголеми главици лук

4 цели лимони

помал корен ѓумбир

2 литри вода

Начин на подготовка:

Лимонот добро се мие, се сече на парчиња.Се исти и лукот и заедно со лимонот и ѓубирот се става во блендер. Се микса добро додека смесата не се соедини.

Добиената смеса се сипува во тенџере и се додава 2 литри вода. Смесата се става на загреана рингла и се чека да зоврие.

Откако ќе зоврие се трга од оган и се чека да се олади, а потоа се прецедува во стаклено шше и се чува во фрижидер.

Овој елексир се пие секое утро по една чаша, најмалку 2 часа пред јадење, односно на празен стомак.

Циклусот на лечење трае околу 3 недели со секојдневно козумирање на напитокот, секое утро, по што се прави пауза од една недела.

Доколку не може да го поднесете вкусот, може да се додаде мед. После три недели се чувствува значајно подобрување.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2020 - 08:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега