Неколку делови од Скопје ќе останат без струја


Според добиеното известување од ЕВН Македонија, Регионалниот центар за управување со кризи ги известува граѓаните на Скопје дека поради реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа денеска делови од Скопје ќе бидат без струја.

· во периодот од 08:30 до 15:30 часот без напојување ќе останат корисниците на дел од населбата на улица Дижонска, улица Ѓорѓи Димовски и дел од Виковарска во општина Чаир.

· во периодот од 09:00 до 15:00 часот без напојување ќе останат корисниците дел од населбата на улица Гаврил Константиновиќ во општина Аеродром.

15.05.2024 - 09:30

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега