Неизвесно одржувањето на лидерската средба по убиството на Вања

Неизвесно е дали ќе се одржи лидерската средба закажана за напладне во Собранието откако вчера МВР и ОЈО објавија дека телото на 14-годишната Вања Ѓорчевска е пронајдено во околината на Скопје.

Од прес-службата на Собранието велат дека премиерот Димитар Ковачевски е тој кој треба да каже дали ќе се одржи лидерската средба.

-Лидерската средба е организирана од Влада. Претседателот Џафери потврди присуство. Немаме најава за одложување. Ако имаме ќе ве информираме на време. Но за побрз одговор можете да се обратите и до Влада, велат од прес-службата на Собранието.

Од Влада за Прес24 велат дека засега нема информација за одложување на лидерската средба, но во наредниот период ќе објават дали таа навистина ќе се одржи.

04.12.2023 - 09:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега