Неговите родители два пати се венчале и разведувале – актерот Милош Биковиќ проговори за болната тема

Српскиот актер Милош Биковиќ (33) е еден од најпознатите актери во регионот, а малку е познато дека има необична животна приказна.

Биковиќ потекнува од нетипично семејство бидејќи неговите родители двапати се венчавале и разведувале.

Тој и неговиот 16 години постар брат, кој е игумен на манастирот, се родени во два брака од исти родители.

Се затекнал, како што вели тој, во тоа, кога се родил – неговите родители веќе биле разведени по вторпат. Дури подоцна, кога пораснал, „сфати колку е тоа бизарно“.

– Мислам, нивната некоја желба и потреба, тие навистина се сакаа, но не умееја еден со друг. Тоа е лекција за мене, дека човек треба да научи да постои со личноста што ја сака, дека тоа е проект, дека тоа значи да се работи на тоа, тоа е одрекување – рекол Биковиќ во емисијата „Во својот филм“.

Биковиќ веќе сними 12 филмови и десет сезони на различни серии во Русија. Тоа му донесе статус на вистинска sвезда во Русија.

 

23.09.2021 - 21:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега