Небиу: Постои можност за предизборна коалиција на СДСМ и ДУИ

Граѓанскиот активист Бесим Небиу кажа дека постои можност СДСМ и ДУИ да направат предизборна коалиција, но тоа е нешто што не може да се предвиди.

Небиу кажа дека постои можност за предизборна коалиција на овие партии при гостувањето во емисијата „360 степени“ на „ТВ Алсат“.

„Доколку бројките се такви, тогаш СДСМ и ДУИ може да направат предизборна коалиција, но секако денес не може да предвидиме такво нешто“, кажа Небиу.

13.05.2022 - 22:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега