Наставничка од училиште во Ново Лисиче осомничена дека продава дрога

 

Наставничка од основното училиште „Александар Македонски“ во Лисиче, општина Аеродром е осомничена дека е вмешана во продажба на дрога, пишува МКД.мк. Вчера Министерството за внатрешни работи во голема полициска акција приведе неколку лица, дилери на дрога, а меѓу нив е и наставничката. Според првичните информации, се работи за продажба на амфетамин. 

 

Официјални детали од МВР за оваа голема акција ќе следуваат подоцна.

17.03.2023 - 12:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега