Напиток кој заменува 100 стомачни

За подготвување на овој напиток потребни ви се 500 милилитри бадемово млеко, 2 зрели банани, 2 лажици несолен путер, малку бадемово или кокосово масло, 2 лажици кисела павлака и малку морско оревче или.

Сите состојки ставете ги во блендер и соединете ги заедно.

Препорачливо е веднаш да се испие, но доколку не можете веднаш да го консумирате, можете да го чувате во фрижидер максимум 2 часа.

Овој напиток помага во топењето на маснотиите, а доколку паралелно вежбате, тој само ќе го засили ефектот на топењето на мастите.

21.02.2024 - 17:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега