Нападнат новинар кој пренесуваше во живо од протестот за „Монструм“

Ситуацијата на протестите за „Монструм“ ескалираше. Демонстрантите почнаа да удираат со камења и други предмети кон полициските службеници.

Новинар беше нападнат пренесувајќи ги случувањата во живо. Веднаш по нападот видеото беше прекинато.

Следете го протестот во живот ОВДЕ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2021 - 14:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега