Најмладиот починат пациент како последица од Ковид имал само 32 години

24 починати пациенти од Ковид-19 се пријавени во последните 24 часа.

Станува збор за 8 од Скопје (32г,53г,68г,71г,73г,83г,87г и 87г), 4 починати лица од Битола (72г,73г,81г и 82г), по 2 од Струмица (71г и 71г), Прилеп (72г и 80г) и Куманово (62г и72г), и по 1 починато лице од Штип (87г),Тетово (75г), Гостивар (64г), Кочани (64г), Охрид (72г) и Струга (71г).

Од пријавените, 21 се починати во болнички, а 3 во домашни услови.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.05.2021 - 18:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега