Најлошо оценети македонски јадења

Популарниот портал за гастрономија, Taste Atlas, објави листа на најлошо рангирани македонски јадења, врз основа на оценките на корисниците на оваа страница.

Најлоша оценка има кукурек, односно оценето е како најлошо јадење. Најдобра оценка од 10-те најлоши јадења доби симит погачата.

Ова е целата листа:

1. Кукурек
2. Чомлек
3. Компир манџа
4. Качамак
5. Ширден
6. Слатко од диви смокви
7. Милиброд
8. Ѓомлезе
9. Полнети пиперки
10. Симит погача

Деталното објаснување за секое јадење може да го погледнете ТУКА.

02.04.2024 - 22:27

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега