МВР со детали за убиството во Капиштец: Убиениот е од Арачиново

„Во 08.05 часот во СВР Скопје пријавено е дека во казино лоцирано на бул.„М.Т.Гологанов“ едно лице пукало во Н.А. (46) од с.Арачиново, со кого претходно играле на апаратите во казиното, по што Н.А. подлегнал на повредите.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.“- известуваат од МВР.

31.03.2023 - 10:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега