МВР со детали за сообраќајката во Синѓелиќ: Едно лице загина, а две се повредени

Едно лице загина, а со телесни повреди се здобија 2 лица во сообраќајна несреќа која се случи во Синѓелиќ.

-На 30.09.2020 во 19:20 часот било пријавено дека на крстосница од ул. „Алија Авдовиќ“ и ул. „Христофер Жефаровиќ“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која учествувале работна машина за сечење дрва, управувана од С.С.(65) од Скопје и мотоцикл „бмв“, со швајцарски национални ознаки, управуван од Р.Ш.(29) од Скопје. На местото на незгодата починал С.С., а со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Со телесни повреди се здобил 16-годишен сопатник од работната машина, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.10.2020 - 10:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега