Муцунски: 8000 денари парична помош за новороденче

Градоначалникот на Општина Аеродром, Скопје, Тимчо Муцунски преку социјалната мрежа фејзбук сподели среќни вести за жителите на оваа општина. Имено, граѓаните на Општина Аеродром кои поднеле барање за парична помош за новороденче дека истата конечно ќе биде исплатена.

„Ги информираме граѓаните на Општина Аеродром кои поднеле барање за парична помош за новороденче дека истата конечно ќе биде исплатена. Ова се средства од општинскиот буџет наменети за родителите кои живеат во Општина Аеродром.
Децата се нашето најголемо богатство“, напиша градоначалникот Муцунски на фејзбук.

10.11.2021 - 14:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега