Му го украде медалот на тренерот, па му пиша на Инстаграм: Фала, Пиоли

Навивачот на Милан кој го украде медалот за освојување на Серија А на тренерот на Милан, Стефано Пиоли, се пофалил со „пленот“ на социјалните мрежи.

Пиоли остана без медалот во хаотичната завршница на „Мапеи“ во Реџо Емилија по победата над Сасуоло, по што веднаш побара да му биде вратен бидејќи „нема друг медал“, посочувајќи дека ова му е прва титула во кариерата.

Според италијанските медиуми, „крадецот“ се идентификувал преку социјалните мрежи, откако на Инстаграм објавил фотографија од медалот со порака: „Фала, Пиоли“

Лега Серија А веќе објавија дека нема да има проблем да му направат копија од медалот на тренерот.

23.05.2022 - 23:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега