Мостот „Беласица“ го издржа тестот за носивост


Професорот Михаил Гаревски од Институтот за сеизмички отворени градби и климатски промени (ИСОГКП) објави дека мостот „Беласица“ во Скопје успешно го издржал товарењето и дека е спремен да биде пуштен за сообраќај и за тешки товарни возила.

„Битката за мостот „Беласица“ падна, мостот „Беласица“ не падна“,  напиша Гаревски на фејсбук.

23.04.2024 - 18:32

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега