Моќта на парите и пластичната хирургија: Дала повеќе од 35 илјади евра и го променила личниот опис- фотографии на старлетата од пред и потоа ги запрепасти сите

Селин Сентино (26) од Швајцарија ја шокираше јавноста со фотографии пред многубројните пластични операции на кои претрпе и кои никогаш не ги криеше.

Како што објасни старлетата, потрошила околу 35.000 евра на себе и буквално го сменила својот личен опис.

На овој потег се одлучила по повеќе години малтретирање како тинејџерка, кога нејзините врсници ја исмевале на секој чекор, велејќи  дека е „грда“ и дека „тешко да ја гледаат“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Céline Centino (@ccentino)

Селин, исто така, рече дека малтретирањето отишло до таму што честопати се преправала дека е болна само за да избегне да оди на училиште.

 

"Ме измачуваа секој ден, секој пат за нешто друго. Или ќе ми речеа дека изгледам како момче затоа што немам гради или задникот ми е премногу дебел, што сега ми се допаѓа. Децата ми рекоа дека лицето изгледа како ѓубре" , да "Мојот стил на облекување е грд, ништо не ми одговараше. Ме задеваа, ме навредуваа, ме игнорираа ... Никогаш не ми дадоа шанса да покажам кој сум, тие ја гледаа само „грдата  "Селин",рекла таа.

 После тоа, таа решила да заштеди пари за пластична хирургија, а  ги оперирла градите и носот три пати во рок од четири години и им вбризгала филери во образите, брадата и усните.

„Отсекогаш сакав да имам големи гради. Да водам нормален живот без осуда и критики ... Заштедив многу пари кога бев помлада. Воопшто не излегов пред да наполнам 18 години. Работев многу и ги потрошив сите пари на операции. Сега сум полна со самодоверба и се чувствувам генијално. Јас сум посилена од кога било. Ако некој ме навреди, не ми е важно. Никој повеќе не може да ме повреди “, објасни таа.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Céline Centino (@ccentino)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Céline Centino (@ccentino)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Céline Centino (@ccentino)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Céline Centino (@ccentino)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.01.2021 - 14:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега