Министерката за надворешни работи на Русија покрена „бура“ на Фејсбук: Никој не очекуваше да се фотографира во вакво издание (ФОТО)

 

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова ги изненади своите следбеници на Фејсбук со нова фотографија.

Таа се пофали дека нема ништо подобро од утринските спортски активности и прикачи фотографија со која собра повеќе од 10 000 лајкови.

Многумина во коментарите напишаа дека сакаат да трчаат наутро и декаим се допаѓа како таа изгледа на фотографијата.

Сепак, имаше и такви на кои не им се допадна, велејќи дека е срамота да објави вакво нешто.

„Што е срамно?“, Праша Захарова.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.08.2020 - 12:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега