Милошоски: Зошто денес Ковачевски сака да ги избегне или одложи пратеничките прашања?

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски преку статус на Фејсбук прашува зошто денес Ковачевски сака да ги избегне или одложи пратеничките прашања?

Тој пишува и дека Ковачевски знаел дека треба да одговара на прашања кои ги интересира целата македонска јавност, па затоа решил да не се појави во собранието.

-Зошто денес Ковачевски сака да ги избегне или одложи пратеничките прашања; Видете кој прв треба да му постави прашање и ќе стане појасно
Лекарско2001, стои во неговиот пост на Фејсбук.

29.09.2022 - 10:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега