Михајловски за Заев: Предавник, во вени му тече кал наместо крв, празен гроб наместо душа

По скандалозните изјави на Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС, на социјалните мрежи се огласи актерот Тони Михајловски, кој на Заев му посвети поема со наслов „Предавник“.

„Предавник

Во вени му тече кал наместо крв ,место срце има кравја лепешка, црви наместо црева и празен гроб наместо душа,  уста-јама со смртна реа, од човекот што одамна му умрел и се распаѓа споро
Очи што лажат уши што крадат туѓи судбини, јазик змиски, отровен, место мозок, свињска маст….посветено на Зоран Заев“, напиша Михајловски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.11.2020 - 11:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега