Мицкоски до Заев: Човекот обремен со случајот на поткуп и криминал не може да биде реформатор

Лидерот на  ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкокси вечерва во ТВ Дуелот на телевизија 24 му порача на Зоран Заев дека човек обремен со судски случај за поткуп не може да биде реформатор.

-Имаме една јас и вие господине Заев а тоа е што вие ве разбирам влеговте во овој процес на судството со едно обвинение кое што во тоа време беше случајот поткуп, а јас влегувам без никакво обвинение. И сега не може човек кој што е обремен со судски случај да биде реформатор, му порача Мицкоски на Заев.

-Реформатор може да биде човек кој не е обремен со судски случаи, вели Мицкоски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.06.2020 - 18:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега