Миа Калифа продава предмет кој го користеше во порно филмовите, а парите ќе одат за Либан

Една од најпознатите бивши порно актерки, Миа Калифа на аукција ги постави своите очила кои ги носеше во филмовите за возрасни.

Миа сака да собере пари за да им помогне на жртвите од експлозијата која пред недела дена се случи во Бејрут.

За само два дена собрани се повеќе од 100.000 долари.

-Ќе ги потпишам (ако сакате) пред да ги пратам на новиот сопственик. Сѐ за мојата земја, напиша Миа на социјалните мрежи.

 

 
 
 
View this post on Instagram

The Lebanese government has resigned. Parliament is next. By choice or by force, either way, Lebanon has had enough while simultaneously having NOTHING. 6 days left on the auction for the original mia khalifa glasses to 100% benefit the @lebaneseredcross. Head to the link in my bio and let’s try to make a positive difference. Keep bidding, keep sharing, keep following accounts like @lebaneseredcross @beiruting @rimafakih @mouin.jaber @ginoraidy @thawramap @impact.lebanon @rebuilding.gemmayze @lebfoodbank. Keep sharing the links for fundraisers by the people, for the people, and DO NOT DONATE A SINGLE PENNY TO THE CORRUPT GOVERNMENT BACKED ORGANIZATIONS. The ones who hoard relief money, medical supplies, and food- only to re-sell to the Lebanese people at a 150% mark up. The ones who sit behind and watch the famine, economic collapse, and displacement of their own people on tv from their vacation homes in London, France, and Australia. Ban these pigs from every country in the world until they’re forced to live the same lifestyle they’ve imposed on the people in Lebanon.

A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on Aug 10, 2020 at 12:34pm PDT

Исто така, таа сугерираше дека ќе продава и други предмети.

Поранешната порно актерка со потекло од Либан истакна дека целиот износ од аукцијата ќе го донира на Црвениот крст во таа земја.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.08.2020 - 14:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега