Мечот во Мостар прекинат, запален автомобилот на судиите

Натпреварот во првенството на Босна и Херцеговина помеѓу Вележ и Борац од Бања Лука не го доживеа својот крај. Домашните навивачи во 82. минута влетаа на теренот и го прекинаа натпреварот. Тие сакале да се пресметаат со судиите и гостинските фудбалери.

Натпреварот е прекинат при резултат 0:2.

Мечот во Мостар имал и свое трето полувреме. Кај Јабланица било нападнато возилото во кое се наоѓале судиите. Некои од нив биле повредени, а возилото запалено.

Макфакс

22.09.2021 - 11:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега