Маж заврши зад решетки: Превезувал патници без лиценца

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против А.В.(38) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседува лиценца“.

При контрола во патниот сообраќај, извршена на 08.11.2023 во Дебар, полициските службеници го затекнале пријавениот како врши превоз на патници без да поседува соодветна лиценца за транспорт во внатрешниот сообраќај, издадена од надлежен државен орган.

21.11.2023 - 16:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега