Маж со трактор излета од патот - лекар констатирал смрт на лице место

На 06.09.2023 околу 07.20 часот во Полициската станица Кратово било пријавено дека во атар на с.Шлегово, кратовско,  трактор „имт“ без регистарски ознаки, со приколка со кумановски регистарски ознаки, управуван од А.Ј.(68) од с.Шлегово излетал од патот. На местото на несреќата возачот А.Ј. починал, а смрт констатирал од лекар од Здравствен дом Кратово.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициска станица Кратово, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството. 

07.09.2023 - 12:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега