Маж ќе одговара кривично - агресивно се однесувал кон инспектор

 

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Н.К.(53) од струшкото село Велешта, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење на службено дејствие“. На 14.11.2023 во Струга, пријавениот агресивно се однесувал кон инспектор за патен сообраќај овластен од Општина Струга, кој преземал службени дејствија.

05.12.2023 - 16:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега