Маж изгорел по палење на стрниште во струмичко

Околу 15.00 часот во атарот на стурмичкото село Мокриево било пронајдено телото на 70-годишниот Ј.М.

Лицето било пронајдено со изгореници на телото, а според СВР Струмица било утврдено дека тој заминал да запали стрниште, по што не се вратил дома.

Јавен обвинител нареди телото да биде предадено на семејството.

06.07.2022 - 18:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега