Малолетно лице спасено од давење во водите на Охридското Езеро

Попладнево е извлечен и спасен давеник од водите на Охридското Езеро.

Порталот Охрид1 јавува дека станува збор за малолетно лице.

Екипата на Брза помош стигнала на лице место во рекордно време и покрај големите колони возила, кои се движат кон најпопуларните плажи во преполниот Охрид.

 

Порталот јавува дека лицето било пренесено во Скопје.

01.08.2021 - 15:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега